Ndërlidhjet

Izraeli pranon vrasjen e militantit islamistArmata e Izraelit tha se qëndron pas shpërthimit vdekjeprurës në Qytetin e Gazës, në të cilin e humbi jetën një militant radikal islamist.

Ushtria izraelite ka thënë se militanti i vrarë fajësohet për sulme në caqet e Izraeliut dhe të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG