Ndërlidhjet

Rritet çmimi i naftës në EvropëÇmimi i naftës në tregun evropian ka arritur nivelin më të lartë në dy vitet e fundit, kryesisht në saje të informatave se në SHBA janë pakësuar rezervat e naftës së papërpunuar dhe karbirantit, dhe se në këtë sektor vërehet rimëkëmbja e kërkesës.

Nafta për dërgesat e dhjetorit sot në Evropë u tregtua për 88.48 dollarë për fuçi.

Gjatë vitit 2010 nafta është shtrenjtuar për 11 %.
XS
SM
MD
LG