Ndërlidhjet

Tre ushtarë amerikanë vriten në Irak


Një ushtar irakian ka qëlluar për vdekje dy trupa amerikane. Ushtria e Shteteve të Bashkuara bën të ditur se incidenti ka ndodhur në një qendër trajnimi pranë Mosulit.

Në pjesën qendrore të Irakut është vrarë dhe një tjetër ushtar i SHBA-ve, por detaje të tjera nuk janë bërë të ditura.

Këto vdekje kanë çuar në 4,435 numrin e të vrarëve amerikanë në Irak, që nga ndërhyrja e Shteteve të Bashkuara në vitin 2003.
XS
SM
MD
LG