Ndërlidhjet

Discovery u kthye në TokëAnija kozmike Discovery është kthyer në Tokë nga misioni i fundit në hapësirë.

Discovery dërgoi furnizime dhe pajisje në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Misioni e përmbylli pjesën e Shteteve të Bashkuara në stacionin e hapësirës.

Planifikohen edhe dy fluturime përpara se NASA t'i japë fund programit 30 vjeçar të këtij lloji të anijeve kozmike.
XS
SM
MD
LG