Ndërlidhjet

Shtohen sulmet raciste në RusiNjë qytetar i Kirgizisë është vrarë në Moskë dhe një tjetër është plagosur.

Sulmi ka ndodhur afër metrosë në pjesën veriperëndimore të kryeqytetit rus.

Raportohet gjithashtu se është sulmuar edhe një qytetar i Uzbekistanit.

Sulmet raciste me pasoja vdekjeprurëse janë shtuar dukshëm në dhjetë vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG