Ndërlidhjet

Byhler takon Bogdanoviqin


Komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Byhler, ka pritur sot ministrin për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq.

Ky i fundit ka informuar gjerneralin Byhler mbi dialogun e zhvilluar mes Prishtinës dhe Beogradit dhe mbi raundin e dytë të bisedimeve, të planifikuar në fund të muajit mars.

Të dy bashkëbiseduesit e vlerësuan pozitivisht domosdoshmërinë e vazhdimit të dialogut si rast të mirë për të përmirësuar jëtën e qytetarëve në Kosovë, thuhet mes tjerash në komunikatën e lëshuar nga KFOR-i.
XS
SM
MD
LG