Ndërlidhjet

Dy shpërthime në Pakistan vrasin 34 persona, lëndojnë 100


Dy shpërthime që kanë ndodhur brenda pak minutash, në qytetin pakistanez, Peshavar, ka vrarë së paku 34 persona dhe ka lënduar 100 të tjerë.

Shpërthimet, një nga të cilët besohet se është kryer nga një sulmues vetvrasës, kanë ndodhur pak pas mesnate në një rajon të këtij qyteti, ku janë të vendosura edhe disa zyre politike dhe ushtarake.

Deri më tash asnjë grup se ka marrë përgjegjësinë, mirëpo dihet se talibanët e Pakistanit janë betuar për hakmarrje ndaj sulmit amerikan që e vrau liderin e Al Kaidës, Osama bin Laden.
XS
SM
MD
LG