Ndërlidhjet

Rritet numri i të vdekurve nga E.coli


Numri i të vdekurve si pasojë e infektimit me bakteren E.coli ka arritur në 36, njoftuan autoritetet gjermane duke u bërë thirrje njerëzve të shmangin ngrënien e trangujve dhe domateve përmes të cilave dyshohet të jetë shpërndarë kjo baktere.

Instituti Robert Koh- agjencia kombëtare e Gjermanisë për sëmundje, bëri të ditur se 3 mijë e 228 veta janë sëmurë nga baktera E.coli.

Të gjitha rastet e vdekjeve raportohet të kenë ndodhur në Gjermani, përveç një rasti i cili ka ndodhur në Suedi, por personi në fjalë thuhet se ka vdekur pas kthimit në vend nga udhëtimi në shtetin gjerman.
XS
SM
MD
LG