Ndërlidhjet

Libi: Dhjetë kryengritës të vrarë


Një zyrtar spitalor në Libi tha se 10 luftëtarë kryengritës që kërkonin rrëzimin nga pushteti të Muamar Gadafit, janë vrarë në një sulm në një qytetin strategjik lindor të naftës.

Idris Mohamed tha se forcat kryengritëse hynë në qytetin Brega të premten vonë, ku u vranë nga autoritetet qeveritare.

Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera kanë njohur opozitën libiane si përfaqësuese legjitime të Libisë.
XS
SM
MD
LG