Ndërlidhjet

Stefanoviq: Vendim vetëshkatërrues


Shefi i ekipit megociator të Serbisë, Borko Stefanoviq, ka vlerësuar sot se vendimi i Qeverisë së Kosovës për të vënë masa reciprociteti ndaj produkteve të Serbisë është vetëshkatërrues.

“Prishtina me këtë ka marrë një vendim vetëshkatërrues dhe i ka bërë dëm dialogut. Me këtë mënyrë janë munduar që të prejudikojnë rezultatin e bisedimeve, por kjo nuk do të ketë sukses”, ka thënë Stefanoviq.

Ai ka thënë se tzyrtarët serbë ashmë kanë njoftuar partnerët evropianë për hapin e Prishtinës, për të shtuar se pret që ata të marrin hapa adekuatë.
XS
SM
MD
LG