Ndërlidhjet

Thaçi viziton Slloveninë


Me ftesë të kryeministrit të Sllovenisë, Borut Pahor, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka filluar një vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë.

Thaçi do të ketë takim me kryeministrin slloven, ndërsa temë bosht e takimit do të jetë thellimi i bashkëpunimit mes dy vendeve dhe perspektiva evropiane e Kosovës.
XS
SM
MD
LG