Ndërlidhjet

OKB: Kofi Anan raporton për vizitën në Siri


Ish sekretari i përgjithshëm i OKB-së Kofi Anan
I dërguari i posaçëm i OKB-së dhe i Ligës Arabe në Siri, Kofi Anan, sot do të raportoj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, lidhur me takimet e tij në Damask dhe për propozimet e tij për përfundimin e gjakderdhjes në Siri.

Damasku ka thënë se ka dhënë përgjigjje “pozitive” ndaj qasjes së Ananit, ndërsa një zëdhënës i Ananit, ka thënë se “dera e dialogut është ende e hapur”.

Në njëvjetorin e kryengritjes në Siri, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-mun, ka kërkuar që qeveria dhe opozita në Siri të punojnë me Kofi Ananin.
XS
SM
MD
LG