Ndërlidhjet

Vajza e Kastros viziton SHBA-në


Presidenti kuban, Raul Kastro.
Vajzës së presidentit kuban, Raul Kastro, i është dhënë viza për të qëndruar në Shtetet e Bashkuara.

Mariela Kastro kryeson Qendrën Kombëtare të Kubës për Edukim Seksual dhe do të ndjekë konferencën e Asociacionit për Studime të Amerikës Latine në San Francisko nga 23 deri më 26 maj.

Mariela Kastro është mbështetëse e të drejtave të homoseksualëve dhe gjatë konferencës do të jetë në panelin që diskuton çështjen e diversitetit seksual.
XS
SM
MD
LG