Ndërlidhjet

Një nga muzikantët më të famshëm të shekullit XX, Hal David ka ndërruar jetë.

David dhe Burt Bacharach kanë shkruar hitet si “Raindrops Keep Fallin' on my Head” dhe “Walk on By.”

Partneriteti më i qëndrueshëm i tyre ishte me Dionne Warwick, e cila ka kënduar dhjetëra këngë të tyre, përfshirë “Walk On By”, “I Say a Little Prayer”, “Do you Know the Way to San Jose?”, dhe “I'll Never Fall in Love Again.”

David vdiq të dielën në Los Angjelos në moshën 91 vjeçare.
XS
SM
MD
LG