Ndërlidhjet

Shqipëria befason Slloveninë me fitore


Ilustrim
Goli i Odise Roshit në minutën e 37-të ka qenë i mjaftueshëm që Shqipëria të mundë Slloveninë me rezultat 1:0 dhe të mbetet në garën kualifikuese për Kampionatin Botëror të Futbollit.

Kjo ishte fitorja e 13-të e Kombëtares së Shqipërisë në 88 ndeshje në kualifikueset e Kupës së Botës.

Mbrëmjen e së martës, ajo është drejtuar nga tekniku italian, Giovani de Biazi.
XS
SM
MD
LG