Ndërlidhjet

Shpërthimet në Irak kanë vrarë të paktën 10 njerëz dhe kanë plagosur dhjetëra të tjerë.

Shtatë anëtarë të një familjeje janë vrarë kur bomba ka goditur shtëpinë e tyre në qytetin Musajab, në jug të Bagdadit.

Burimet zyrtare thonë se viktimat janë qëlluar për shkak se kanë qenë myslimanë shiitë.

Sulme vdekjeprurëse kanë ndodhur edhe në qytetet Hilla dhe Kirkuk.

Asnjë grup nuk e ka marrë ende përgjegjësinë për to.
XS
SM
MD
LG