Ndërlidhjet

Tenis: Andy Murray e mundi Roger Federerin


Pamje nga dueli Murray - Federer në Melburn
Tenisti britanik, Andy Murray, e ka mundur tensitin zviceran, Roger Federer, i cili është i dyti në listën e tenistëve më të mirë në botë, me rezultat 3:2 në seta, megjithqë rivali i tij i fitoi dy setat e parë.

Me këtë fitore, Murray u kualifikua për finale të turneut në Melburn të Australisë, ku do të takohet me Novak Gjokoviqin e Serbisë, i cili e mbronë titullin e fituar vitin e kaluar. Finalja e meshkujve zhvillohet të dielën.

Në takimin final në konkurrencën e femrave, të shtunën, takohen bjellorusja Victoria Azarenka, fitues e vjeme, dhe kinezja Li Na.
XS
SM
MD
LG