Ndërlidhjet

Haradinaj në Gjermani


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të nisë sot një vizitë zyrtare në Berlin.

Siç njofton AAK-ja, Haradinaj do të pritet në Zyrën e kancelares gjermane, Angela Merkel, në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe në Bundestag, si dhe do të ketë një sërë takimesh të tjera.

Temë e këtyre takimeve do të jenë marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Kosovës, bisedimet me Serbinë dhe zhvillimet e tjera politike në Kosovë.
XS
SM
MD
LG