Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Sllovakia “mbështet” rrugën evropiane të Serbisë


Ministri i Jashtëm sllovak, Miroslav Lajçak.
Ministri i Jashtëm sllovak, Miroslav Lajçak, po qëndron në Beograd.

Në takim me homologun serb, Ivan Mërkiq, ai ka thënë se Sllovakia mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit midis Serbisë dhe Bashkimit Evropian, raportojnë mediat serbe.

Lajçak takon në Beograd edhe presidentin dhe kryeministrin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq dhe Ivica Daçiq, me të cilët është thënë se do të bisedojë edhe për rezultatet e dialogut Kosovë-Serbi.
XS
SM
MD
LG