Ndërlidhjet

Së paku 25 të vrarë nga sulmi në Bagdad


Bagdad - foto arkivi
Së paku 25 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës në Bagdad.

Sulmuesi thuhet se ka shpërthyer ekspolozivët e tij në një park të populluar, mbrëmjen e së premtes.

Mbi 3,000 njerëz janë vrarë këtë vit nga dhuna në Irak. Ajo ka rritur shqetësimet se vendi është duke kaluar një periudhë të re të gjakderdhjes sektare midis shumicës shiite dhe pakicës sunite.
XS
SM
MD
LG