Ndërlidhjet

Iran: Kërcënim për aksion brenda Pakistanit


Pamje nga Teherani
Irani thotë se do t’i dërgoj forcat e veta brenda Pakistanit për ta liruar një kufitar të rrëmbyer, nëse Pakistani nuk ndërmerrë hapa për lirimin e tij.

Raportohet se ky kërcënim i sotëm është bërë nga ministri i brendshëm i Iranit, Abdolreza Rahmani Fazli.

Ministria e jashtme e Iranit e ka ftuar përfaqësuesin e Pakistanit në Teheran, për të kërkuar që Islamabadi “të veproj fuqishëm kundër liderëve dhe pjesëtarëve të grupit terrorist, që kishte hyrë në Iran”.
XS
SM
MD
LG