Ndërlidhjet

Ukrainë: Urdhërohet mobilizim i forcave rezerviste


Andriy Parubiy
Shefi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe Mbrojes në Ukrainë, Andriy Parubiy, tha se do të thirren të gjithë rezevistët ushtarakë në Ukrainë.

Ai u tha sot reporterëve në kryeqytetin Kiev se Ministria e mbrojtjes është urdhëruar “t’i thërrasë të gjithë ata të cilët u duhet forcave të armatosura në këtë moment në gjithë Ukrainën”, dhe ka shtuar se mobilizimi bëhet për “ta siguruar integritetin territorial të Ukrainës”.
XS
SM
MD
LG