Ndërlidhjet

Lavrov takoi homologun ukrainas


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.
Agjencitë ruse të lajmeve raportojnë se ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, dhe ushtruesi i detyrës së ministrit të Jashtëm ukrainas, Andriy Deshchytsya, janë takuar në margjina të një samiti bërthamor, në Hagë.

Agjencitë ITAR-TASS dhe Interfax nuk japin më shumë detaje.

Autoritetet e Ukrainës kanë kërkuar takim me Rusinë që nga rënia e ish-presidentit ukrainas, Viktor Yanukovych, muajin e kaluar.
XS
SM
MD
LG