Ndërlidhjet

Brazil: Sot Gjermania – Potugalia dhe SHBA – Gana


Lionel Messi e shpreh gëzimin e tij pasi shënoi gol për Argjentinën në ndeshjen kundër Bosnjë Hercegovinës
Në Kampionatin Botëror të Futbollit që po zhvillohet në disa qytete të Brazilit sot zhvillohen tri takime.

Në kuadër të Grupit G luajnë Gjermania – Portugalia (në orën 18:00), dhe Shtetet e Bashkuara – Gana (në mesnatë).

Takimi i tretë, Irani – Nigeria, në kuadër të Grupit F, zhvillohet në orën 21:00.

Në ndeshjet e mbrëmshme u arritën këto rezultate: Argjentina – Bosnjë Hercegovina 2:1 (Grupi F), Franca – Hondurasi 3:0 (Grupi E) dhe Zvicra – Ekuadori 2:1 (Grupi E).
XS
SM
MD
LG