Ndërlidhjet

Gjokoviq kalon në finale të Wimbledonit


Novak Gjokoviq (ARKIV)

Novak Gjokoviq, e ka mundur Grigor Dimitrovin, më rezultat 6:4, 3:6, 7:6 për të shkuar në finale të turneut Wimbledon.

Kjo është hera e tretë në katër vjet që tenisti serb arrin finalen e këtij turneu.

Gjokoviq, kampioni i këtij turneu në vitin 2011, ka siguruar kështu finalen e 14-të në “Grand Slam” të karrierës së tij.

Në finale ai përballet me fituesin e gjysëm finales tjetër në mes të Roger Federerit dhe kanadezit, Milos Raoniq.

XS
SM
MD
LG