Ndërlidhjet

OBSH: Më shumë se 1,050 persona të vdekur nga Ebola


Ilustrim

Organizata Botërore e Shëndetësisë, thotë se shkalla e epidemisë Ebola në Afrikë nuk duhet të nënvlerësohet.

OBSH-ja tha se është duke u koordinuar për një reagim ndërkombëtar ndaj shpërthimit të këtij virusi, i cili deri tash ka lënë të vdekur më shumë se 1,050 persona.

OBSH-ja, tha se stafi i saj në Afrikën Perëndimore është duke parë dëshmi se numri i rasteve të raportuara nga Ebola dhe vdekjeve është në rritje.

Shumica e të infektuareve dhe vdekjeve që kanë ndodhur janë nga Sierra Leone, Liberia, Guinea.

Shtetet e Bashkuara ka urdhëruar evakuimin e familjeve të diplomatëve nga Sierra Leone.

XS
SM
MD
LG