Ndërlidhjet

Mjet dyshues në aeroportin Luton afër Londrës


London

Pasagjerët në terminalin e Aeroportit Luton afër Londrës janë evakuuar dhe fluturimet janë pezulluar, pasi që një mjet dyshues është gjetur në një prej zonave të sigurisë.

Evakuumi ka lënë qindra pasagjerë jashtë terminalit, derisa me orë të tëra servisi i emergjencës ka kontrolluar mjetin e gjetur.

Sipas zyrtarëve të aeroportit, fluturimet e radhës janë bartur për në aeroportet tjera të afërta.

Luton, është aeroporti i katërt më i madhi për nga numri i pasagjerëve, pas Heathrow, Gatwick dhe Stansted.

XS
SM
MD
LG