Ndërlidhjet

Ligjvënësit amerikanë sot diskutojnë kërkesën e Obamës


Ilustrim

Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sot, do të nis debatin, për të miratuar kërkesën e presidentit, Barack Obama, që të trajnojnë dhe furnizojnë me armë të gjithë rebelët që kundërshtojnë militantët e Shtetit Islamik (IS).

Ligjvënësit republikanë, janë shprehur të matur lidhur me kërkesën e Shtëpisë së Bardhë, për t’i pajisur dhe trajnuar rebelët e moderuar sirian.

XS
SM
MD
LG