Ndërlidhjet

Në Londër arrestohet një mbështetës i IS-it


Ilustrim

Policia angleze e ka arrestuar një 32 vjeçar në Londër, nën dyshimin se ka qenë anëtar dhe është mbështetës i Shtetit Islamik.

Përmes një deklarate të lëshuar sot, policia ka njoftuar se i arrestuari dyshohet se po grumbullonte informacione të rëndësihme për dike që ishte në përgatitje të një akteve terroriste.

Ai gjatë ditës së sotme po merret në pyetje në një stacion policor në jug të Londrës.

Shteti Islamik është i ndaluar në Britani të Madhe, që nga viti i kaluar.

XS
SM
MD
LG