Ndërlidhjet

Ricky Martin lufton kundër trafikimit të fëmijve dhe pro LGBT


Ricky Martin

30 vjet pasi e ka nisur karrierën e tij muzikore me grupin për fëmijë, ‘Menudo’, këngëtari, Ricky Martin po e përdor muzikën dhe famën e tij që të ndihmojë luftën kundër trafikimit të fëmijve.

43 vjeçari që sapo e ka publikuar albumin e ri, “A Quien Quiera Escuchar”, është deklaruar për Reuters se atij i pëlqen të dal para masës dhe të flasë rreth fëmijve që detyrohen të merren me prostitucion apo pornografi.

Gjatë intervistës Martin ka thënë se qëllimi tjetër i madh është të luftojë për komunitetin e tij, atë LGBT.

XS
SM
MD
LG