Ndërlidhjet

Filmi vizatimor, ‘Home’ më i sukseshmi i javës


Ilustrim

Filmi i animuar, ‘Home’i kompanisë ‘DreamWorks’, e ka mundur filmin e fundit të Ëill Ferrell dhe Kevin Hart,“Get Hard” duke dal si filmi më i pëlqyer i javës në kinematë amerikane.

“Home” ka arritur të shënoj premierën me 54 milionë dollarë të fituar, duke i dhënë “DreamWorks” një hit të shumëpritur.

Këngëtarja Rihanna dhe aktori Jim Parsons nga seriali i suksesshëm, “The Big Bang Theory” i kanë huazuar zërat për filmin “Home”.

"Get Hard," ndërkaq e ka shënuar fillimin e transmetimit në kinema me 34.6 milionë dollarë të fituar për kompaninë, ‘WarnerBros”.

Pas dy javëve në vend të parë, filmi “Insurgent”,është pozicionuar i treti me mbi 22 milionë dollarë të fituar.

XS
SM
MD
LG