Ndërlidhjet

Çikago: Arrestohet gruaja që fluturonte pa bileta


Ilustrim

Një grua që rregullisht është përvjedhur nëpër aeroplanë komercial për të flutuar pa biletë, është arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Çikagos në SHBA pasi sërish është gjetur në një zonë të ndaluar pa biletë.

Marilyn Hartman, 64 vjeçare është arrestuar nga policia amerikane në fund të prillit, ndonëse lajmi nuk është konfirmuar deri mbrëmë vonë.

Ajo ishte kapur pa biletë dhe pa ndonjë arsye brenda terminalit të aeroportit, i ka thënë Reuters, oficeri policor, Barri Lemmon, nga Departamenti Policor i Çikagos.

XS
SM
MD
LG