Ndërlidhjet

Dhjetëra të vdekur nga stuhitë në SHBA


Ilustrim

Së paku 43 persona kanë vdekur gjatë pesë ditëve të fundit si rezultat i stuhive të fuqishme që e kanë goditur pjesën jugore dhe perëndimore të Shteteve të Bashkuara.

Përmbytjet, tornadot dhe më pas bora që ka rënë, i ka shkatërruar qindra shtëpi e biznese si dhe e ka bllokuar transportin.

Shërbimi Kombëtar i Motit ka ka njoftuar se ka pasur tornado në Teksas, Arkansas, Louisiana, Oklahoma dhe Mississippi.

Guvernatorët e Missouri, Oklahoma dhe New Mexicos e kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme.

XS
SM
MD
LG