Ndërlidhjet

Novak Gjokoviq për herë të gjashtë fiton në Australian Open


Tenisti nga Serbia, Novak Gjokoviq

Tenisti nga Serbia, Novak Gjokoviq, për herë të gjashtë ka fituar në turneun e tenisit Australian Open.

Ai sot, për herë të pestë në finale e ka mundur britanikun Andy Murray.

Fitorja e tij e sotme është edhe një rekord për të dhe për garat që organizohen në Melbourbne.

Me fitoren e sotme, ai vazhdon ta mbaj tituillin si tenisti më i mirë derisa një ditë më parë është mbajtur gara për tenisten më të mirë femër, ku ka fituar gjermanja Angelique Kerber.

XS
SM
MD
LG