Ndërlidhjet

Portugalia – kampione e Evropës në futboll


Kombëtarja portugeze

Portugalia ka fituar Kampionatin Evropian të Futbollit – Euro 2016.

Në ndeshjen finale, ajo ka mposhtur Francën me rezultat 1:0.

Goli i vetëm është shënuar nga Antonio Eder në kohën shtesë.

Kampionati është zhvilluar në Francë dhe ka zgjatur një muaj.

Për herë të parë, në këtë turne ka marrë pjesë edhe Shqipëria.

XS
SM
MD
LG