Ndërlidhjet

Ndeshja historike: Kosovë-Finlandë 1:1


Tifozët e kombëtares kosovare në Finlandë.

Ka përfunduar me rezultat 1:1 ndeshja midis Kosovës dhe Finlandës, e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Botëror të Futbollit më 2018.

Golin e barazimit për kombëtaren kosovare e ka dhënë Valon Berisha në minutën e 60.

Është hera e parë në histori që Kosova merr pjesë në kualifikimet për Kupën e Botës.

Kësaj i ka hapur rrugë pranimi i Federatës së Futbollit të Kosovës në Federatën Botërore – FIFA, në muajin maj.

Ndeshja e së hënës është zhvilluar në Turku të Finlandës.

Për më shumë, lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG