Ndërlidhjet

Raporti: Damasku goditet nga sulmi vetëvrasës, dhjetëra të vrarë


Pamje pas një eksplodimi të mëparshëm në Damask

Disa persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga sulmi i sotëm vetëvrasës në periferi të pjesës lindore të kryeqytetit Damask në Siri, ka raportuar Televizioni shtetëror sirian.

Në raport theksohet se forcat e sigurisë i kanë ndalur tre sulmues vetëvrasës me makina-bomba, sot herët në mëngjes, ndërsa dy prej tyre kanë eksploduar në hyrje të qytetit.

I treti ia doli të depërtoj në Damask dhe e aktivizoi eksplozivin në trupin e tij, pasi ishte rrethuar nga forcat e sigurisë, me ç’rast janë vrarë dhe plagosur disa vetë.

Në këtë raport nuk jepet numri i saktë i personave të vrarë dhe të plagosur.

Deri tash, sulmet e tilla ishin të rralla në kryeqytetin Damask.

XS
SM
MD
LG