Ndërlidhjet

Presidenti Thaçi uron besimtarët për Pashkët


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka uruar të gjithë besimtarëve të krishterë festën e Pashkëve.

Ai ka thënë se festat fetare shërbejnë për të kujtuar “faktin që jetojmë në një botë edhe me diversitet besimesh që respektojnë njëri-tjetrin”.

“Kosova me dinjitet i ka kremtuar dhe do t’i kremtojë festat e të gjithë qytetarëve, pavarësisht përkatësisë fetare”, ka shkruar presidenti Thaçi në Facebook.

XS
SM
MD
LG