Ndërlidhjet

A duhet ndryshuar Ligjin për pagat në Kosovë?


A duhet ndryshuar Ligjin për pagat në Kosovë?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Greva e institucioneve arsimore ka shtuar diskutimet rreth dallimeve në paga në sektorin publik. Në këtë diskutim janë përfshirë dhe figura politike. Disa prej tyre kanë përmendur edhe uljen e pagave për pozitën e kryeministrit dhe atë të kabinetit të tij.

XS
SM
MD
LG