Ndërlidhjet

Sfida e integrimit të kosovarëve të kthyer nga Siria


Sfida e integrimit të kosovarëve të kthyer nga Siria
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

Kosova u bë vendi i parë që ka kthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, por integrimi i tyre vazhdon të mbetet sfidë për institucionet. Edhe gjatë vitit 2020 prokuroritë dhe gjykatat në Kosovë do të merren me gratë dhe burrat që akuzohen për pjesëmarrje në luftëra të huaja.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG