Ndërlidhjet

Kurti: Do ta vëmë reciprocitetin dhe do ta heqim tarifën


Kurti: Do ta vëmë reciprocitetin dhe do ta heqim tarifën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:11 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka deklaruar se reciprociteti, të cilin ne e duam është reciprocitet, që shprehet në aspektin ekonomik e tregtar dhe politik, ashtu siç është shkruar në rezolutën e 7 dhjetorit të vitit 2011 në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Kurti në këtë intervistë, ka folur edhe për procesin e ardhshëm të dialogut me Serbinë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG