Ndërlidhjet

Një senator amerikan infektohet me koronavirusin e ri


Senatori Rand Paul

Senatori amerikan, Rand Paul, është infektuar me koronavirusin e ri, njoftoi zyra e tij.

Ky është rasti i parë që një ligjvënës nga Dhoma e Senatit amerikan infektohet me koronavirusin e ri.

Disa anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve tashmë janë testuar si pozitiv për virusin.

Republikani Mario Diaz-Balart dhe demokrati, Ben McAdams njoftuan në fillim të kësaj jave se ishin në vetë-karantinë.

Për lajmet e fundit rreth koronavirusit përcilleni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG