Ndërlidhjet

Princi Çarls është infektuar me koronavirusin e ri


Princi Çarls

Princi Çarls në Mbretërinë e Bashkuar, 71 vjeç, është infektuar me koronavirusin e ri. Ai po shfaq simptoma të buta "por përndryshe mbetet në shëndet të mirë", tha një zëdhënës.

Gruaja e tij Kamilla, gjithashtu është testuar, por nuk ka virus.

Princi dhe Dukesha janë izoluar ka thënë zëdhënësi për të shtuar se "nuk ishte e mundur të konstatohej se nga kush është infektuar Princi Çarls.

Angazhimi i fundit në publik i Princit Çarls ishte më 12 mars - në të njëjtën ditë kur pa për herë të fundit me nënën e tij, Mbretëreshën Elizabeth.

Zyrtarët e Pallatit thonë se Mbretëresha vazhdon të ketë "shëndet të mirë".

Për lajmet e fundit rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG