Ndërlidhjet

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus në Kosovë


Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se është konfirmuar edhe një rast me koronavirus në Kosovë.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 126.

"Nëse nuk u përmbahemi masave të rekomanduara më herët nga Ministria e SHëndetësisë dhe IKSHPK për qëndrim në shtëpi, respektim të masave higjienike dhe të distancimit fizik, atëherë rrezikojmë të kemi përhapje komunitare", thuhet në njoftimin e Institutit.

Për më shumë lajme rreth koronavirusit vizitoni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG