Ndërlidhjet

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë


Ilustrim.

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se të shtunën ka vdekur edhe një person nga koronavirusi.

Viktima me inicialet F.G ka qenë 73-vjeçare nga Komuna e Shtimes.

“Pacientja është spitalizuar në Klinikën Infektive me datën 20.04.2020, dhe krahas infeksionit COVID-19 ka qenë e diagnostikuar edhe me sëmundje të tjera kronike”, është thënë mes tjerash në njoftim.

Kjo është vdekja e 20-të nga koronavirusi në territorin e Kosovës.

Duke marrë parasysh të dhënat e fundit, në Kosovë janë infektuar 703 persona derisa 162 janë shëruar nga ky virus.

Për lajmet e fundit rreth koronavirusit përcillni blogun e Radios Evropa e Lirë.

XS
SM
MD
LG