Ndërlidhjet

Një i vdekur dhe 21 raste të reja me COVID-19 në Bosnje dhe Hercegovinë


Sarajeva gjatë kohës së pandemisë.

Në Bosnje dhe Hercegovinë gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 21 raste të reja të infektuarve me koronavirusin e ri.

Prej tyre, 21 raste janë regjistruar në Bosnje dhe Hercegovinë, ndërsa tre në Republikën Serbe.

Gjatë kësaj periudhe, është regjistruar edhe një vdekje nga sëmundja COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri.

Pacienti kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese.

Një ditë më parë në Bosnje dhe Hercegovinë ishte raportuar për 10 raste të reja me COVID-19.

Në këtë vend, deri më tani, janë testuar 35,520 persona dhe prej tyre 1,042 kanë dalë pozitiv në koronavirus. Të shëruar nga sëmundja janë 927 pacientë, ndërsa 39 kanë vdekur.

XS
SM
MD
LG