Ndërlidhjet

Meksikë, afro 5,400 të zhdukur nga viti 2006


Afro 5,400 persona janë zhdukur që nga viti 2006 në Meksikë. Lajmin e bëri të ditur Komisioni meksikan i të Drejtave të Njeriut.

I njëjti kumtoi se janë regjistruar 8,898 raste të vdekjes, të cilat nuk janë indentifikuar. Shkaktarë të fatalitetit thuhet të jenë aksidentet në komunikacion, vrasjet dhe sëmundjet.

Komisioni tha se hetimet për të zhdukurit vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG