Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka deklaruar se administrata e tij është e gatshme të bashkëpunojë me ligjëvënësit rivalë nga Partia Demokratike, që nesër edhe zyrtarisht marrin kontrollin e shumicës në Senat dhe në Dhomën Përfaqësuese pas 12 vitesh.
Në një artikull në "Wall Street Journal", Bush ka thënë se fitorja në Irak dhe zvoglimi i tatimeve janë prioritetet e tij.
XS
SM
MD
LG