Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas dhe kryeministri Ismail Haniyah nga fraksioni Hamas u dakorduan sot në Gaza për t'i tërhequr forcat e tyre në përpjekje për t'i dhënë fund luftimeve fraksionale.
Takimi pasoi vrasjen e djeshme të një polici të Hamasit dhe një oficeri të lëvizjes Fatah.
XS
SM
MD
LG