Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kreu i programit bërthamor amerikan Linton Brooks dha dorëheqje pas rrjedhjes së informatave nga uzinat e armatimit dhe nga laboratori në Los Alamos.
Njoftimin për largimin e bëri publik administrata Kombëtare për Siguri Bërthamore, duke thënë se Brooks nuk i ka adresuar si duhet çështjet e sigurisë.
XS
SM
MD
LG